TERMENI SI CONDITII

www.scoala85.ro denumit in continuare “site” reprezinta in mediul virtual “SCOALA 85” denumit in continuare “proprietar”, care detine toate drepturile de proprietate intelectuala pentru materiale prezentate in site. Termenul “utilizator” reprezinta orice persoana fizica sau juridica care acceseaza sau utilizeaza site-ul.

Toate informatiile din acest site sunt considerate informatii publice si vor fi tratate ca atare.

Cu toate acestea, site-ul nu este si nu va fi legal responsabil, sub nicio circumstanta, pentru nicio inadvertenta ori descriere eronata a informatiilor preluate din alte surse.

Este interzisa reproducerea, distribuirea sau publicarea, sub orice forma, a continutului materialelor prezentate în site, de catre orice persoana fizica sau juridica, fara a avea, in prealabil, acordul scris prealabil al proprietarului.

Orice incercare de modificare a datelor din site, fara acceptul proprietarului, determina exercitarea dreptului, unilateral si neechivoc , ca acesta sa faca uz de toate prerogativele sale pentru a se adresa instantelor legale, ce detin competente pentru sanctionarea acestor fapte.